יותר משהבית העגול הוא גישה, שיטה או תפיסה חינוכית – הבית העגול הוא אנשים

אנשים שבחרו להיות מחנכים קודם כול בשביל עצמם, ומתוך כך בשביל הילדים. אנשים שנמצאים בלמידה מתמדת, עמוקה וכנה על עצמם, על היחסים שלהם עם העולם שסביבם, על הקשבה, נוכחות, שייכות, מנהיגות. אנשים שלומדים יום-יום איך לחיות מתוך יצירה ולא מתוך תגובה, איך
להכיל ולאפשר, איך להיות השראה בלי לצמצם, איך להקשיב הכי עמוק והכי פשוט, איך לקחת הכול ברצינות אבל לא להפסיק לאלתר, לעשות שטויות, לצחוק, איך לטעות ולהמשיך הלאה, לפגוש קושי ולראות את הטוב, איך להאמין ולאפשר לכוח החיים להפוך מהפרעה להפריה.
סיגול אור-01

סיגול אור

בת 45 נשואה לקולו ואמא לאמיל (15) וסופי (11). מגיל 16 חיה, נושמת וחולמת חינוך חופשי ודיאלוגי הקימה את הבית העגול עם קרן בר, וכיום רכזת פדגוגית - מדריכה את הצוות, שומרת על הגחלת, מכווננת מצפנים, חולמת ויוצרת מציאות. אוהבת ציפורים נודדות, מרחבים ירוקים, חיות בר ולצחוק. מתרגשת עד דמעות מאמנות וספרים ומעשים טובים, חוקרת את העולם דרך היסטוריה, אנתרופולוגיה, פסיכולוגיה והרבה שיחות עם אנשים בכל הגילאים. בבית העגול פותרת סיכסוכים, עושה שטויות, מספרת סיפורים מאמינה בילדים ואוהבת אותם בלי גבול. (ואגב, "סיגול" מתחרז עם "חתול")
רותי-01

רותי ביסמוט

בת 44 נשואה לנתי ואמא ליהלי נויה ומיקה. למדתי רפואה סינית ולהיות מדריכת הכנה ללידה. בבית העגול אני מובילה את החטיבה הצעירה. אני משחקת,יוצרת,צוחקת ולומדת כל היום, אוהבת לפגוש את עיני הילדים להקשיב ולספר סיפורים.
שיקה יוגב-01

שיקה יוגב

אמא לשלושה ילדים חמודים ונשואה לגיא. מורה מוסמכת . למדתי מדעי הרוח באוניברסיטה העברית ומאז לומדת בעיקר מהחיים. עבדתי עם ילדים והוריהם במסגרות קונבנציונליות בישראל ובמשך 9 שנים בבית ספר אחר ושונה בקוסטה ריקה. מתרגשת מסיפורים, מילדים וממוסיקה. אוהבת אנשים, תרבויות אחרות ולצחוק. להיות חונכת בשבילי זה קודם כל לנסות ולראות כל ילד באור ובגוונים המיוחדים לו . להדגיש את העצמה של כל אחד, לדחוף להתגבר ולגייס כוחות כשיש קושי. ללמוד עם הילדים שלרוב ההתמדה שווה ומשתלמת.
אמנון מרום-01

אמנון מרום

אני אמנון. אני בן ארבעים, נשוי לדפי ואבא גאה לגור, דנדן ונינה. אני אוהב לאפות עוגות, לאכול עוגות, לבנות בעץ, לגדל תרנגולות, לצייר, להקשיב למוסיקה, להדליק אש, להמציא המצאות, ללמוד דברים חדשים ולהיות אבא. אני אוהב פילוסופיה. אני אוהב את דפי. למדתי עשר שנים באקדמיה, ואני עדיין מלמד גם סטודנטים. אני מתרגש מאד מהרבה דברים שקשורים בילדים ובאנשים. בבית העגול אני חונך של קבוצת גלקסיה יחד עם שיקה, ואני מלמד חשבון, נגרות, ניווט ומפות והאזנה למוסיקה.
לילך אשכנזי-01

לילך אשכנזי

אמא של יונתן, ירדן ויסמין ובת זוג של אור. נולדתי וגדלתי בקיבוץ ומאז שזוכרת את עצמי עבדתי עם ילדים. מרגישה שחינוך דור ההמשך זאת משימתי בחיים ואני אוהבת זאת מאוד. נכנסתי למשפחת הבית העגול בזכות ילדיי, היום כבר שש שנים בעגול. אוהבת את השיחות העמוקות עם הילדים, את המפגש הקרוב איתם ואת הלמידה המשותפת שלנו את החיים.
שירה דגני-01

שירה דגני

אמא לשני ילדים מקסימים תהל בן 4 ואביה בת 7 וחצי. מגיל 16 עובדת עם ילדים ומאוחר יותר למדתי חינוך מיוחד בשילוב אומניות. רואה את עבודת החינוך כדרך חיים. עבדתי בגן מונטיסורי, בבית חולים לילדים שניידר, הקמתי ביחד עם קבוצת הורים ומחנכים את בית ספר דמוקרטי "קהילה" בתל אביב ועבדתי בבית הספר הדמוקרטי בקרית אונו כגננת ובבית הספר הדמוקרטי "קשת" בחטיבה הצעירה. אוהבת לצלול לרקוד ולקרוא ספרים ובעיקר ילדים ובעלי חיים.
שרה-01

שרה הרטל

אחרי שנת חופש חזרתי השנה לבית העגול, השנה בעגול אני תומכת בקבוצת אש. אני מאוד אוהבת את המרחב המשותף עם הילדים, מתמלאת מלהתבונן בהם בעיניים אוהבות ומאמינות, מתמלאת מלהכנס לעולמם וליצור יחד איתם, מתמלאת מלהביא את עולמי אליהם, מתמלאת מלפגוש אותם, בכל דרך שהיא, משחק, סיפור, שיעור, הקשבה, מבט, מגע, חיוך, חיבוק, שיחה, עצב, ריקוד, ציור, הכל... מתמלאת מלראות אותם באופן הכי רחב והכי עמוק בו זמנית. מעבר לעגול, אני אמא, מטפלת מינית לנשים, רוקדת, מציירת, כותבת, חוקרת, נושמת ואוהבת את החיים... שמחה מאוד לחזור לחיק הבית העגול.
מעיין לפיד-01

מעין לפיד

.
עדי אייל סלע-01

עדי איל-סלע

בת 54, אמא למיקה שירה ונוגה, הובילה פרויקטים חינוכיים שונים, הקימה וניהלה את בית הספר הדמוקרטי פתוח - מקום לגדול, בכפר הירוק וכיום מנהלת את הבית העגול, ומלמדת שיעורי תנ"כ. אוהבת ליצור יש מאין, להאמין ולחלום חינוך אחר, וטיולים בארצות רחוקות
אסף טולדו

אסף טולדו

בן 39 נשוי לאוקי ואבא לזהר ורז. אוהב ללמוד וללמד, לבנות, לפתור בעיות, לישון, להיות חבר ולהתרגש עד דמעות. בבית העגול מוביל את החטיבה הצעירה, משחק כדורגל, ומלמד חשבון ומחשבים.
team_alicia

אליסיה ברדוגו

בת 63, נשואה לרפי ואמא למיכל וענת. פרט להיותה אמנית מוכשרת בעץ ובחומרים אחרים, גם מורה מוסמכת לאנגלית. בבית העגול עוזרת לילדים לראות את היופי שבשפה האנגלית, ונהנית לראות יחד איתם כמה קל ופשוט להשתלט על שפה חדשה.
תום הולצמן-01

תום הולצמן

בן 36, אוהב אנשים, ילדים, עצים וצמחים. מוסיקאי, מנגן בגיטרה, בפסנתר ובחליל. עבדתי עם ילדים בכל מיני מסגרות - בתי-ספר, גני ילדים, חוגים (ואפילו פעוטון בקיבוץ). אני אוהב מאד את החופש וגם את האחריות שיש בעבודה ובהימצאות עם ילדים מכל הגילאים, ומחכה להרפתקה שנכונה לכולנו!
נועה פלד-01

נועה פלד

זמרת של מוזיקה ברזילאית ומקורית, בעלת "ילדי האור" - חוגים וקייטנות של אקולוגיה יצירתית. אוהבת לחבר רוח ואדמה: לשתול, לזרוע, להקשיב לטבע, לחפש ינשופים, ללמוד מהאינדיאנים סמלים, צבעים וצורות, לעשות מדיטציה בתנועה. בעגול הכי אוהבת לשיר, לרקוד ולעשות שיגועים עם מוזיקה שמחה מהעולם, ולספר סיפורים. מחברת את מי שרוצה למפת המאיה שלו, עוזרת לילדים עם קריאה וכתיבה, עם עולמות הרגש, ומלמדת תאגיה - שפת האדמה בתנועה.

יולי קושניר

אמא ליותם ומיתר, וזוגתו של אבא יוסי. למדתי נגרות ואמנות, ליווי צוותים בעבודה עם ילדים בסיכון, קואצ'ינג וביבליותרפיה. עבדתי בהקמת תפאורות, עיצוב חדרי ילדים, העברת קורסים וסדנאות. מלמדת בחינוך האלטרנטיבי כ-10 שנים ובסטודיו הפרטי שלי כ-16 שנים. בעד שילדים (ומבוגרים) ישחקו כמה שיותר, אוהבת לגוון ולהעמיק את דרכי ההוראה בשלל דרכים, ולחקור איתם איך מתאים לכל אחד מהם להתפתח ולהתמודד עם אתגרים. כל קורס מבחינתי הוא הרפתקה משותפת, אליה אנחנו יוצאים יחד בריקוד משותף (ואישי) של שמחה, סקרנות, פתיחות והשראה הדדית.
ליאת-01-709x1024

ליאת

נשואה ליוני, אמא של נעם ואיילה, גרה בבת שלמה. בעבר הייתי אמא בבית העגול ועכשיו נהנית להגיע בעצמי, לפגוש את הילדים החמודים, הצוות הנפלא ולעבוד מאחורי הקלעים בענייני המשרד.
חגי אופן-01

חגי אופן

בן 47, נשוי לרונית אבא של גילי,אריאל,תהל ויאיר. אב הבית בבית העגול דואג לתחזוקה נאותה של המרחב העגול, תחזוקת תשתיות, אספקה והתקנת ציוד וסיוע בשמירה על בטיחות הילדים. מתמחה בצילום סטילס תיעוד והפקה.