fbpx

יותר משהבית העגול הוא גישה, שיטה או תפיסה חינוכית – הבית העגול הוא אנשים

אנשים שבחרו להיות מחנכים קודם כול בשביל עצמם, ומתוך כך בשביל הילדים. אנשים שנמצאים בלמידה מתמדת, עמוקה וכנה על עצמם, על היחסים שלהם עם העולם שסביבם, על הקשבה, נוכחות, שייכות, מנהיגות. אנשים שלומדים יום-יום איך לחיות מתוך יצירה ולא מתוך תגובה, איך
להכיל ולאפשר, איך להיות השראה בלי לצמצם, איך להקשיב הכי עמוק והכי פשוט, איך לקחת הכול ברצינות אבל לא להפסיק לאלתר, לעשות שטויות, לצחוק, איך לטעות ולהמשיך הלאה, לפגוש קושי ולראות את הטוב, איך להאמין ולאפשר לכוח החיים להפוך מהפרעה להפריה.
סיגולי

סיגול אור

אמא לאמיל וסופי, ובת זוג לקולו. מגיל 16 חיה, נושמת וחולמת חינוך חופשי ודיאלוגי הקמתי את הבית העגול עם קרן בר, וכיום רכזת פדגוגית - מדריכה את הצוות, שומרת על הגחלת, מכווננת מצפנים, חולמת ויוצרת מציאות. אוהבת ציפורים נודדות, מרחבים ירוקים, חיות בר ולצחוק. מתרגשת עד דמעות מאמנות וספרים ומעשים טובים, חוקרת את העולם דרך היסטוריה, אנתרופולוגיה, פסיכולוגיה והרבה שיחות עם אנשים בכל הגילאים. בבית העגול פותרת סיכסוכים, עושה שטויות, מספרת סיפורים מאמינה בילדים ואוהבת אותם בלי גבול. (ואגב, "סיגול" מתחרז עם "חתול)"
רותי-01

רותי ביסמוט

נשואה לנתי ואמא ליהלי נויה ומיקה. למדתי רפואה סינית ולהיות מדריכת הכנה ללידה. בבית העגול אני חונכת בחטיבה הצעירה. אני משחקת, יוצרת, צוחקת ולומדת כל היום, אוהבת לפגוש את עיני הילדים להקשיב ולספר סיפורים.
נועה3

נועה דוד פן

אמא לפלא, גאיה ותלתן ובת זוג לאורי. למדתי תואר ראשון בפיזיקה, מחול ותנועה במצפה רמון, מורה מוסמכת ליוגה, ולמדתי חינוך לגיל הרך. מאמינה באנשים ובילדים ורואה את הטוב. אני אוהבת להתעורר בבוקר וללכת לשחק, להפגש, לצחוק ,לשמוע, ליצור, לעצור, לזוז, לנשום עמוק וסתם להיות. בבית עגול אני חונכת בחטיבה הצעירה ומלמדת יוגה, מדעים, חשבון, ואמנות.
שרה-01

שרה הרטל

הצטרפתי אל הבית העגול בסוף שנתו השנייה, מהצעד הראשון שעשיתי אל תוך הבית העגול מיד הרגשתי בבית. לאורך השנים הבית התפתח, גדל ובגר ואני איתו. במהלך השנים האלו מילאתי תפקידים רבים בעגול- חונכת, רכזת חטיבה ורכזת פדגוגית. השנה אני נמצאת בעגול יומיים בשבוע כתמיכה לחטיבה היסודית. מעבר לעגול אני אמא, מטפלת מינית, מייעצת בתיכון הדיאלוגי שיח, רוקדת, מציירת, כותבת. חוקרת, נושמת ואוהבת חיים.
לילך אשכנזי-01

לילך אשכנזי

אמא של יונתן, ירדן ויסמין. נולדתי וגדלתי בקיבוץ ומאז שזוכרת את עצמי עבדתי עם ילדים. מרגישה שחינוך דור ההמשך זאת משימתי בחיים ואני אוהבת זאת מאוד. נכנסתי למשפחת הבית העגול בזכות ילדיי. אוהבת את השיחות העמוקות עם הילדים, את המפגש הקרוב איתם ואת הלמידה המשותפת שלנו את החיים.
שיקה יוגב-01

שיקה יוגב

מורה מוסמכת. למדתי מדעי הרוח באוניברסיטה העברית ומאז לומדת בעיקר מהחיים. עבדתי עם ילדים והוריהם במסגרות קונבנציונליות בישראל ובמשך 9 שנים בבית ספר אחר ושונה בקוסטה ריקה. מתרגשת מסיפורים, מילדים וממוסיקה. אוהבת אנשים, תרבויות אחרות ולצחוק. להיות חונכת בשבילי זה קודם כל לנסות ולראות כל ילד באור ובגוונים המיוחדים לו . להדגיש את העצמה של כל אחד, לדחוף להתגבר ולגייס כוחות כשיש קושי. ללמוד עם הילדים שלרוב ההתמדה שווה ומשתלמת. בעגול חונכת בקבוצת הנעורים.
בוריס

בוריס גורביץ'

מתגורר בתל אביב עם בת זוגתי. אוהב מאד כמעט כל סוג של ספורט שמעורב בו כדור וגם חובב משחקי קופסה. מתנסה בגינון (על גגות), ריצות, הליכות ודילוגים. אוהב לקרוא וגם קצת לכתוב (יש לי בלוג בשם "מורה בפלוס"). בעברי הייתי מורה במערכת החינוך העל יסודית ועכשיו אני חונך ותלמיד בבית העגול. התקבלתי להיות חלק מקבוצת הנעורים ולהוביל את מסלול חייזרים ושיעור "כסף מדבר" העוסק בענייני כלכלה השונים. שמח בחלקי ומנסה להקשיב לחיים ולעצמי כמה שניתן.
ליאת-01-709x1024

ליאת

נשואה ליוני, אמא של נעם ואיילה. בעבר הייתי אמא בבית העגול ועכשיו נהנית להגיע בעצמי, לפגוש את הילדים החמודים, הצוות הנפלא ולעבוד מאחורי הקלעים בענייני המשרד.
מוטי

מוטי לב

נשוי לקארן, אבא לארם שהיה 8 שנים בעגול ואליס וגאיה שכרגע בעגול. למדתי בפנימיה לאומניות במצפה רמון. אני מעצב UI - בוגר המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל. הייתי חונך בעגול במשך מספר שנים. תקופה מרגשת, מעצבת ומשמעותית מאוד בחיי. לקחתי הפסקה ועכשיו חזרתי ללמד פעם בשבוע: ״מעבר לקליק״ שיעור העשרה אינטנסיבי על בסיס נושא שבועי ו״משעמם לי״ שיעור ספונטני לילדים משועממים בלבד. נע בעיקר על ציר של רצינות והומור. מאוד אוהב להשתטות עם הילדים ובעיקר להתאהב בהם.
עדי אייל סלע-01

עדי איל-סלע

אמא למיקה שירה ונוגה. גרה בתל אביב. בעברי הובלתי פרויקטים חינוכיים שונים, הקמתי וניהלתי את בית הספר הדמוקרטי - מקום לגדול בכפר הירוק, וכיום מנהלת את הבית העגול. שנים עקבתי מרחוק אחריי ההתפתחות של הבית העגול, עד שיום אחד הגיע טלפון מקולו ושמחתי מאוד על ההזמנה לנהל את בית הספר. מצאתי בית, חום ואהבה, ותשוקה גדולה לחיים. אני אוהבת מאוד בעלי חיים, ולחקור את החיים בכלל. אוהבת ליצור יש מאין, להאמין ולחלום חינוך אחר.
שירה דגני-01

שירה דגני

אמא לשני ילדים מקסימים תהל ואביה. מגיל 16 עובדת עם ילדים ומאוחר יותר למדתי חינוך מיוחד בשילוב אומניות. רואה את עבודת החינוך כדרך חיים. עבדתי בגן מונטיסורי, בבית חולים לילדים שניידר, הקמתי ביחד עם קבוצת הורים ומחנכים את בית ספר דמוקרטי "קהילה" בתל אביב ועבדתי בבית הספר הדמוקרטי בקרית אונו כגננת ובבית הספר הדמוקרטי "קשת" בחטיבה הצעירה. אוהבת לצלול לרקוד ולקרוא ספרים ובעיקר ילדים ובעלי חיים. בעגול חונכת בחטיבה הצעירה.
רותם

רותם בר אילן

גרה בקיבוץ רמת השופט עם דוד ויחד אנחנו מגדלים את הללי, תמרה ויערי. לפני העגול עבדתי במיתר כמה שנים וגם בתיכון וחטיבת ביניים "רגילים". למדתי חינוך והוראת ספרות, קרקס, יוגה וחיבור נכון לרצון. אוהבת לגלות את שמחת הגוף, לרקוד, לשיר, לנגן, לגעת, לצחוק, לשחק, לבכות, לאהוב (וגם לכעוס קצת). חותרת אל הביחד שבחיים. אוהבת לטבול במעיינות בקיץ ואת הגשם בחורף וגם המדבר, הרים, יערות והשלג מרגשים אותי (שלא יעלבו). אני חונכת של קבוצת יוניקורן ביחד עם אספי.
אסף טולדו

אסף טולדו

אבא לזהר ורז. את המסע שלי אל העגול התחלתי בעולם ההיי טק. בזמן שהתעסקתי בתקשורת מחשבים הרגשתי משיכה לתקשורת אנושית. בביקוריי בעגול (בתור אבא) התבהר לי שזה המקום בשבילי, להצמיח ולצמוח לאהוב לפגוש וללמוד. אוהב לבנות, לפתור בעיות, לישון, ללמוד וללמד, להיות חבר ולהתרגש עד דמעות. בבית העגול אני חונך בקבוצה היסודית, משחק כדורגל, מלמד חשבון, מעגל בנים ומחשבים.
נטהלי3

נטהלי ינאי דיבנר

אמא לאילנה יער ומעיין, נשואה לאיתי ומתגוררת במי עמי. עדין רואה עצמי כילדה סקרנית, רוקדת בין קצוות ומחברת בין עולמות - לאורך חיי שזרתי ואספתי מהרוח והחומר מכל מיני עולמות, מתואר בעיצוב ועד לימודי שאמאניזם. הייתי חונכת של קבוצות היסודית ומשנת תש"פ התחלתי להחזיק ולחנוך את מרחב סדנת האמנות. הסדנא עבורי הינה אדמה טובה לאפשר לכל ילד לבטא את עצמו דרך חומר. מקום לחקירה לביטוי רגשי ורוחני . מקום להיות בו וליצור את חיינו בכל רגע מחדש ואני נהנית מכל רגע.
אמנון מרום-01

אמנון מרום

נשוי לדפי ואבא גאה לגור, דנדן ונינה. אני אוהב לאפות עוגות, לאכול עוגות, לבנות בעץ, לגדל תרנגולות, לצייר, להקשיב למוסיקה, להדליק אש, להמציא המצאות, ללמוד דברים חדשים ולהיות אבא. אני אוהב פילוסופיה. אני אוהב את דפי. אני מתרגש מאד מהרבה דברים שקשורים בילדים ובאנשים. בבית העגול אני חונך של קבוצת הנעורים, ואני מוביל את מסלול חיות ומלמד חשבון, ונגרות.
סשה

אלכסנדרה

הצטרפתי לבית העגול כשעבר לשהם ואני מברכת על היותי חלק בו. אני מלמדת אנגלית. בתחילת השנה חיפשתי מקום שיאפשר לי לשלב רצינות, מסירות ואחריות מחד, ורגלים יחפות, צחוק ויצירתיות מאידך. כשהגעתי לבית העגול הרגשתי כי זה בדיוק המקום לכך. חוץ מזה, אני אוהבת מפגשי לב אל לב, ספרים, שפות, ספורט, ציור, טבע, ריקוד, מים, רוח, אדמה ומדורות, ואת הכלבה שלי ארטמיס.
חגי אופן-01

חגי אופן

נשוי לרונית אבא של גילי, אריאל, תהל ויאיר. אב הבית בבית העגול דואג לתחזוקה נאותה של המרחב העגול, תחזוקת תשתיות, אספקה והתקנת ציוד וסיוע בשמירה על בטיחות הילדים. מתמחה בצילום סטילס תיעוד והפקה.
דניאל

דניאל דרבי

אבא ליונתן ובן זוגה של אליה. גר על האדמה ונהנה מריחה כל בוקר. הגעתי לעגול לאחר שנים של טיולים בעולם ומסעות על פני הגלובוס. הים והגלים, פרחים וכוכבים נופלים מרגשים אותי עד דמעות. מנחה קבוצות דיאלוג, מרצה חיצוני באוניברסיטת חיפה, מדריך גלישה ועוד עיסוק או שניים הם רק רקע לנוכחותי בבית העגול. חונך באהבה ללא תחתית, מעביר את השיעור 'העולם המופלא של הים', מאמן את קבוצות הכדורגל של הבית העגול ונהנה וגדל מכל רגע של מפגש עם הילדות והילדים.